Drenica Hackers Crew


 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Krijoni Visit Card me photoshop

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 103
Join date : 12/06/2009
Age : 24
Location : n'bOten e GjaLL !!..

Krijoni Visit Card me photoshop Empty
MesazhTitulli: Krijoni Visit Card me photoshop   Krijoni Visit Card me photoshop Icon_minitimeTue Jun 16, 2009 8:13 pm

Krijoni Visit Card me photoshop

Ju nevojitet vetem programi i photoshopit..
Hapi 1:
Krijoni document te ri, me permasat si n'foto:

Hapi 2:
Merni round recentagled tool:

Hapi 3:
Krijoni kete si ne foto:

Hapi 4:
Ne blending options perdoreni:Hapi 5:
Duheni me fitu:

Hapi 6:
Me Rectangular Marquee Tool beni shape perseri ne forme te katrores, ngjyre te zeze:

Hapi 7:
Shkoni blending options:Fitoni:

Hapi 8:
Tash merni pen tool dhe krijoni:

Hapi 9:
KUr ta kryni krejt, klikoni tastin e djatht te mouisit, dhe shkoni make selection, dhe ngjyroseni me te zeze:

Hapi 10:
Shkoni blending options:Hapi 11:
Fitoni keto:

Shkruni qka keni nmend:

Hapi 12:
Shkoni shape tool, mereni najnjo:

Hapi 12:
Rezultati perfundimtar:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://dhc-team.albanianforum.net
 
Krijoni Visit Card me photoshop
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers Crew :: Tutorials & Mesime :: Photoshop Mësime-
Kërce tek: