Drenica Hackers Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Drenica Hackers Crew


 
ForumLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 128 gigabajt në xhepin tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 103
Join date : 12/06/2009
Age : 29
Location : n'bOten e GjaLL !!..

128 gigabajt në xhepin tuaj Empty
MesazhTitulli: 128 gigabajt në xhepin tuaj   128 gigabajt në xhepin tuaj Icon_minitimeTue Jun 23, 2009 7:01 pm

128 gigabajt në xhepin tuaj
Jo shumë kohë më parë i gëzoheshim memorieve me kapacitet prej 64 e 138 megabajt, e tani kompania Kingston sjell memorien me kapacitet hic më pak se 128 gigabajt.

Qe besa ashtu si e keni lexuar edhe është: Kingston DataTraveler 200 është shkop i memories USB me kapacitet prej 128 gigabajt, që e bën pajisjen e tillë më të madhe deri më tani.

Së bashku me kapacitetin e madh, DataTraveler 200 sjell edhe mbrojtjen nga goditjet, pluhuri dhe lagështia dhe një dizajn i cili mundëson fshehjen e qasjes USB në trupin e pajisjes, që do të thotë se nuk u nevojitet kapak mbrojtës, i cili në të gjitha llojet e këtyre pajisjeve edhe ashtu fillon të bjerë pas një kohe.

Çmimi është i kripur, 546 dollarë, derisa të njëjtën pajisje mund ta blini edhe me kapacitet prej 32 e 64 GB me çmime prej 120 respektivisht 213 dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://dhc-team.albanianforum.net
 
128 gigabajt në xhepin tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pastro pc-n tuaj Totalisht
» Shkarkoni Wallpapers falas per PC tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers Crew :: Informohu & Qendra e Forumit :: Revista Informatike-
Kërce tek: