Drenica Hackers Crew


 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te heqim System Guard 2009 (Malware)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 103
Join date : 12/06/2009
Age : 24
Location : n'bOten e GjaLL !!..

Si te heqim System Guard 2009 (Malware) Empty
MesazhTitulli: Si te heqim System Guard 2009 (Malware)   Si te heqim System Guard 2009 (Malware) Icon_minitimeTue Jun 23, 2009 7:42 pm

--------------------------------------------------------------------------------
Per eleminimin e ketij programi ekzistojne disa menyra por dhe gjithashtu programe te gateshme por qe ju duhet t'i bleni sepse nese jane trial bejne vetem detektimin, por jo pastrimin.

Nje nga menyrat qe nuk ju kerkon te bleni ndonje program, por vetem te keni pak njohuri mbi kompjuterin tuaj, eshte:

Starto kompjuterin tuaj ne SafeMode (duke mbajtur te shtypur F8)

Duke Shtypur njekohesisht <Ctrl>+<Alt>+<Del> ne Dritaren e TaskManager qe do te shfaqet, japim EndProcess per kedo nga keto procese: systemguard.exe uninstall.exe reged.exe spoolsystem.exe syscert.exe sysexplorer.exe winscenter.exe winlogon.exe svchost.exe

Fshijme vlerat e Regjistrave:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77C96E10-FDA7-4AA7-B318-0631C0D27DBB}
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{AB6DAA8C-F726-4FDD-8B06-9537C5878612}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\System Guard 2009
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\System Guard 2009
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run "systemguard"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad "ieModule"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad "InternetConnection"


Fshijme fajlet:
c:\Program Files\System Guard 2009
c:\Program Files\System Guard 2009\conf.cfg
c:\Program Files\System Guard 2009\mbase.vdb
c:\Program Files\System Guard 2009\quarantine.vdb
c:\Program Files\System Guard 2009\queue.vdb
c:\Program Files\System Guard 2009\systemguard.exe
c:\Program Files\System Guard 2009\uninstall.exe
c:\Program Files\System Guard 2009\vbase.vdb
c:\Program Files\System Guard 2009\quarantine
c:\WINDOWS\reged.exe
c:\WINDOWS\spoolsystem.exe
c:\WINDOWS\sys.com
c:\WINDOWS\syscert.exe
c:\WINDOWS\sysexplorer.exe
c:\WINDOWS\vmreg.dll
c:\WINDOWS\system32\winscenter.exe
c:\Documents and Settings\Bleeping\Desktop\System Guard 2009.lnk
c:\Documents and Settings\Bleeping\Start Menu\Programs\System Guard 2009
c:\Documents and Settings\Bleeping\Start Menu\Programs\System Guard 2009\System Guard 2009.lnk
c:\Documents and Settings\Bleeping\Start Menu\Programs\System Guard 2009\Uninstall.lnk
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\winlogon.exe c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\svchost.exe
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\track.sys
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\DLLs
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\DLLs\c.cgm
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\DLLs\eewhptdpyl.dll
c:\Documents and ettings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\DLLs\ieModule.dll
c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\DLLs\moduleie.dll


Ristarto kompjuterin tuaj dhe ju do te jeni pa kete program.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://dhc-team.albanianforum.net
 
Si te heqim System Guard 2009 (Malware)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers Crew :: Informohu & Qendra e Forumit :: Guida dhe Tutoriale-
Kërce tek: